W dniach 9-11 października 2019 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska Pol-Eco System w Poznaniu. Hasłem wiodącym tegorocznych targów była „Zrównoważona gospodarka odpadami – dla ludzi, zdrowia i środowiska”.
Poznańskie Targi skupiły przedstawicieli instytucji legislacyjnych, samorządów, przedsiębiorców, reprezentantów świata biznesu, nauki i edukacji bezpośrednio związanych z ochroną środowiska oraz gospodarką komunalną. Celem Pol-Eco jest szerokie otwarcie się na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, gospodarką odpadami czy inspirowanie krajowego sektora do rozwoju.

Podczas tegorocznych targów odbyły się szkolenia z elektronicznego modułu ewidencji Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, który zgodnie z ustawą o odpadach zostanie uruchomiony od 1 stycznia 2020 roku. W trakcie szkoleń specjaliści z zakresu BDO omówili między innymi najważniejsze informacje na temat bazy oraz zaprezentowali moduł ewidencji odpadów na przykładzie wybranych kart. W ośmiu szkoleniach łącznie wzięło udział prawie 900 osób. Dodatkowo eksperci udzielali niezbędnych informacji na temat BDO oraz odpowiadali na pytania na stoisku IOŚ-PIB.
Targami Pol-Eco System rozpoczęto cykl szkoleń, które są zaplanowane we wszystkich miastach wojewódzkich.

Zapisz się na szkolenie już dziś.


Opublikowane w dniu 17 października 2019, aktualizacja: 19 maja 2020