Czy branża beauty podlega pod obowiązek wpisu do BDO?
W związku z wejściem w życie od 1 stycznia 2025 r. rozporządzenia z dnia 5 listopada 2024 r. Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie rodzajów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów (Dz. U. 2024 poz. 1644), informujemy, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska podtrzymuje swoje dotychczasowe stanowisko opublikowane na stronie BDO: https://bdo.mos.gov.pl/baza-wiedzy/ktore-podmioty-nie-podlegaja-wpisowi-do-rejestru-bdo/
Odpady powstające w ramach działalności biurowej lub innej drobnej działalności gospodarczej, o charakterze i składzie podobnym do powstających w gospodarstwach domowych, niezawierające odpadów niebezpiecznych, mogą być potraktowane jako odpady komunalne (np. makulatura, opakowania, meble i inne odpady wielkogabarytowe).
W związku z tym podmioty prowadzące drobną działalność usługową np. księgową, doradczą, prawną lub inną biurową, fryzjerską, krawiecką, kosmetyczną (o ile nie wytwarzają odpadów medycznych, w wyniku przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. strzykawki, skalpele) są zwolnione z wpisu do rejestru-BDO jako wytwórcy odpadów komunalnych.
Opublikowane w dniu 3 lutego 2025, aktualizacja: 3 lutego 2025